ORAL AİLESİ

Özay Oral, Rüstem ve Nermin Oral çiftinin ikinci çocuğu olarak 1956 yılında dünyaya gelmiştir. Babası Rüstem Oral köy enstitüsünde öğretmenken, annesi Nermin Oral ev hanımıdır. Ablası Şenay Oral öğretmen emeklisi iken kardeşlerinden Fatma Oral emekli bankacı, Coşkun Oral ise mühendistir. 

MÜJGAN ORAL
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

20 Kasım 1960 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1984 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1984–1989 yılları arasında Adana Verem Savaş Dispanseri, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pnömotoloji ve Bronkoskopi bölümünde görev yaptı. Aralık 1989 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başladığı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını eğitimini 1993 yılında tamamlayarak “uzman doktor” ünvanına hak kazandı. Bu süreçte 1991 yılında New York’ta St. Vincent’s Hospital and Medical Center’da gözlemci doktor olarak altı ay süreyle çalıştı. 

Uzman olduktan sonra üç ay kadar Kadıköy Ana Çocuk Sağlığında çalıştı. 1995 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde Başasistan olarak eğitim verdi. Aynı yıl içinde ABD’de Yale Üniversitesinde bir ay süreyle Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde gözlemci hekim olarak bulundu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde çalıştı. Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevine geri döndü. Daha sonra Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinin kurulmasında görev aldı. 

Özel Kadın Hastalıkları Merkezi’nin 2003 yılında kurulması ile bu klinikte de yarı-zamanlı olarak hasta görmeye başladı. Temmuz 2006 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevinden ayrıldıktan sonra Özel Kadın Hastalıkları Merkezi’nde tam-zamanlı olarak çalışmaktadır.

ASLI - SİNAN ORAL

Müjgan Oral’ın kızı Aslı 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimine Özel Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulunda devam etmektedir. Başarılı bir öğrenci olan Aslı 2011 Haziran ayındaki SBS’ye (seviye belirleme sınavı) hazırlanmaktadır. Aslı’nın en büyük hobileri müzik dinlemek ve seramik heykel yapmaktır. 

Müjgan Oral’ın oğlu Sinan 1999 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimine Özel Bilfen Ataşehir İlköğretim Okulunda devam etmektedir. Başarıyla yürüttüğü öğrenciliğinin yanı sıra okçulukla da ilgilenmektedir. 2011 yılında Mersin’de düzenlenen Türkiye Okçuluk Şampiyonasında klasmanında Türkiye üçüncülüğü elde etmiştir.

Online Randevu

Özay Oral - DoktorTakvimi.com