KAHYAOĞLU AİLESİ 

Müjgan Kahyaoğlu Oral, Süleyman ve Sabire Kahyaoğlu çiftinin ikinci çocuğu olarak 1960 yılında dünyaya gelmiştir.Babası Albay Süleyman Kahyaoğlu 1982 yılında vefat etmiştir. Annesi Sabire Kahyaoğlu ise ev hanımıdır. Erkek Kardeşi Faik Kahyaoğlu elektrik-elektronik mühendisi olarak Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamaktadır. Makine mühendisi olan Kızkardeşi Seher Kahyaoğlu ise Enka Holding bünyesinde çalışmaktadır.

ÖZAY ORAL
Profesör Doktor, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1956 yılında Artvin-Ardanuç’da doğdu. 1974 yılında başladığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1980 yılında bitirdi. 1985 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığını aldı.

1992 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum bilim dalında doçentlik ünvanına sahip oldu. 1994 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinik Şefi ve Başhekimi oldu. Aynı hastanede Jinekolojik Endoskopi Cerrahi Servisinin kurucu klinik şefliği ve Yardımla Üreme (IVF) Merkezi konsültan şefliği görevlerini yürüttü. Bu süreç içinde ABD - New Haven’da Yale Üniversitesi’nde bulunarak incelemelerde bulundu.

2003 yılında Özel Kadın Hastalıkları Merkezini kurdu. Bu özel merkezde ağırlıklı olarak minimal invazif jinekolojik cerrahi uygulamaları, özellikle de laparoskopi ve histeroskopi konularında yoğun bir çalışma yürüttü.

2006 yılında Sakarya Üniversitesi’nde Profesörlük unvanını aldı. Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurulmasında önemli katkılar sağlayarak 2011 yılı Şubat ayında görevinde istifa etti. Halen Özel Kadın Hastalıkları Merkezinde görevine devam etmektedir.

ASLI - SİNAN ORAL

Müjgan Kahyaoğlu Oral’ın kızı Aslı 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimine Özel Bilfen Çamlıca İlköğretim okulu'n da devam etmektedir. Başarılı bir öğrenci olan Aslı 2011 Haziran ayındaki SBS’ye (Seviye Belirleme Sınavı'na) hazırlanmaktadır. Aslı’nın en büyük hobileri müzik dinlemek ve seramik heykel yapmaktır. 

Müjgan Kahyaoğlu Oral’ın oğlu Sinan 1999 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimine Özel Bilfen Ataşehir İlköğretim okulu'n da devam etmektedir. Başarıyla yürüttüğü öğrenciliğinin yanı sıra okçulukla da ilgilenmektedir. 2011 yılında Mersin’de düzenlenen Türkiye Okçuluk Şampiyonasında klasmanında Türkiye üçüncülüğü elde etmiştir.

Online Randevu

Özay Oral - DoktorTakvimi.com