Muayenehanemizde, birçok kamu ve özel sağlık kuruluşunun sahip olmadığı, ultracision, argon lazer, morselatör, jinekolojik endoskopi seti, narkomed anestezi seti gibi donanımlara sahip ameliyathanemiz bulunmaktadır. Hastalarımızın ameliyat öncesi ve sonrası takip edebileceğimiz, hastalarımızın her türlü konforu düşünülerek dekore edilmiş tek kişilik hasta odalarımız ile hizmet vermekteyiz. Anestezi uzmanımız tarafından değerlendirilen hastalarımıza, mevcut koşullarımızla her türlü günübirlik cerrahi, konularında uzmanlaşmış hekimlerimiz tarafından güvenle uygulanabilmektedir. 

Muayenehanemizde uygulanmakta olan cerrahi prensip “minimal invazif yaklaşım” şeklindedir. Bu doğrultuda hastalarımızda tespit edilen birçok hastalık, hastalarımızın kısa sürede iyileşerek iş ve sosyal hayatlarına dönebilecekleri, ameliyat sonrası daha az ağrı hissedecekleri cerrahi teknikler ile tedavi edilmektedir. 

Özellikle laparoskopi ve histeroskopi gibi jinekolojik endoskopi yöntemleri, konularında birçok bilimsel çalışmaları olan hekimlerimizce başarı ile uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası servisimizde takipleri yapılan hastalarımız ve yakınları aynı gün içinde ameliyatlarını uygulayan hekimler ile birlikte, odalarında hazır bulunan DVD-TV sistemlerinden ameliyat CD’lerini seyrederek, sorularını hekimlerimiz ile paylaşabilmektedirler. 

Vajinal operasyonlar genellikle hızlı iyileşme sürecini beraberinde getiren prosedürlerdir. Günümüzde idrar  kaçırması, genital organ sarkmaları, rahim ağzı ve vajina patolojileri, cinsel fonksiyon bozuklukları ve vajinal estetiği nedenleri ile birçok vajinal cerrahi prosedür uygulanmaktadır. Benzer şekilde idrar kaçırma nedeninin ortaya konulmasının ardından birçok vakada lokal anestezi altında uygulanabilen, toplam süresi 20 dakikanın altında süren cerrahi teknikler ile %90’lara varan başarı elde edilebilmektedir.

Bartolin kisti, genital siğil, epizyotomi (doğum kesisi) gibi organik nedenlerle oluşabilecek cinsel fonksiyon bozuklukları cerrahi olarak kolayca tedavi edilebilmektedir. Ayrıca muayenehanemizde rahim ağzı kanser öncüsü lezyonlar nedeniyle yapılması gereken LEEP, konizasyon gibi cerrahiler de uygulanmaktadır.

Da Vinci Robotik Cerrahi sistemi geçtiğimiz yıllarda ABD’de başlayarak tüm dünyada hızla uygulanmaya geçen yeni bir tekniktir. Laparoskopik cerrahide olduğu gibi küçük kesiler ile karın içine ilerletilen teleskop ve cerrahi enstrumanlar ile tüm jinekolojik operasyonlar uygulanabilmektedir. Özellikle yoğun yapışıklıkların olduğu endometriozis, genital abse ve kanser cerrahilerinde robotik cerrahi önemli avantajlar sağlamaktadır. Da Vinci Robotik Cerrahi, laparoskopik tekniğe benzer şekilde daha kısa hastanede kalış süresi, hızlı ve ağrısız iyileşme, daha iyi kozmetik sonuçlar sağlamaktadır. Muayenehane hekimlerimiz robotik cerrahi tekniğini başarıyla uygulamaktadır.

Online Randevu

Özay Oral - DoktorTakvimi.com