Kanser hiç kuşkusuz çağımızın en büyük sağlık problemi… Geçmişte olduğu gibi, yakın gelecekte de kanser toplum sağlığındaki önemini koruyacak gibi gözükmektedir. Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesinin araştırmaları, 2030’lu yıllarda kanser görülme sıklığının iki misli artacağını göstermektedir.

Pek çoğumuzun kanserin nasıl bir tehdit olduğunun farkında olmasına rağmen, çok azımız bu duruma önlem almaktadır. Gerek günlük yaşamımızın yoğunluğu, gerekse sağlık kayıt sisteminin yetersizliği nedeniyle ülkemizde gerçekten bir kanser tarama programına dahil olabilen insan sayısı son derece azdır.

Kanserden korunmak için neler yapılabilir?

Muayenehanemiz, kadınlarımızın jinekolojik kanserlerden korunması için yapması gereken her şeyi onlar adına yapmaya hazırdır. Kanserden korunma programı adını verdiğimiz bu sistemde, sizin tüm riskleriniz bizim tarafımızdan takip ediliyor, taramalarınız yapılıyor ve sizinle aktif bir şekilde bu programın yürütülmesi sağlanılıyor.

Muayenehanemize başvuran hastalarımızın yaşı, aile hikayesi ve çevresel faktörleri göz önünde tutularak, hekimlerimizce hastaya özel bir korunma programı hazırlanıyor. Tarama zamanları yaklaştığında, bu program dahilindeki hastalarımız ile iletişime geçilerek, yapılması gereken tüm tetkiklerin tarafımızca yönetilmesi sağlanmaktadır. Yapılan tetkik ve taramaların sonuçlarının hastalara geri bildirildiği bu sistemde, gelişen patolojiler, risk faktörleri, hayat beklentileri hasta ile aktif olarak paylaşılmakta, tedavi ve takipler hasta-hekim ortaklığında yönlendirilmektedir.

Kanser görülme yaşının gün geçtikçe daha erken yaşlara kaydığı gerçeğini de göz önünde bulundurarak, 30 yaş üzeri hastalarımızın kanserden korunma programı tarafından takip edilmesini önermekteyiz. Bu program dahilinde yapılacak tetkik ve taramalarla amacımız hastalarımızın meme kanseri, vajina ve genital cilt kanserleri, rahim ağzı kanseri, rahim kanseri, yumurtalık kanseri ve bağırsak kanseri tehdidinden korunmalarını sağlamaktır.


Bizimle birlikte hayatınızdan kanser olma korkusunu atabilirsiniz…

Bırakın yoğun hayatınızda sağlığınızı biz düşünelim...

Online Randevu

Özay Oral - DoktorTakvimi.com