Prof.Dr. Özay Oral ve Op.Dr. Furkan Kayabaşoğlu, 2010 ve 2011 yıllarında histeroskopi ve laparoskopi konulu kitaplarını meslektaşlarının beğenisine sunmuştur. Jinekolojik endoskopi konusunda Türkiye’nin en geniş tecrübesine sahip kliniklerinden biri olan Özel Kadın Hastalıkları Merkezinde uygulanmış yüzlerce operasyon görselleri ve hekimlerimizin bilimsel çalışmaları ile ortaya çıkan bu iki eser ülkemizde her iki konuda da var olan kaynak eksikliğinin giderilmesini sağlamıştır.

 "Histeroskopi: Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar" kitabı tamamen Muayenehane hekimlerimizce hazırlanmış 236 sayfalık bir kitap olup, İstanbul Tıp Kitabevi tarafından 2010 yılında basılmıştır.


 

 

 

 "Jinekolojik Laparoskopi: Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar" kitabı ise serinin ikincisi olarak 2011 yılında yayınlanmıştır. Editörlüğü Prof.Dr. Özay Oral ve Op.Dr. Furkan Kayabaşoğlu tarafından yapılan kitaba yurtdışından ve ülkemizden 59 yazar katkı sağlamıştır. Büyük Harf Tıp Yayınları tarafından basılan 435 sayfalık kitap bilimsel camiada büyük beğeni kazanmıştır.

Online Randevu

Özay Oral - DoktorTakvimi.com