Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 

20 Kasım 1960 tarihinde İstanbul’da doğdu. 

1984 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1984–1989 yılları arasında Adana Verem Savaş Dispanseri, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pnömotoloji ve Bronkoskopi bölümünde görev yaptı. Aralık 1989 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başladığı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını eğitimini 1993 yılında tamamlayarak "uzman doktor" ünvanına hak kazandı. Bu süreçte 1991 yılında New York’ta St. Vincent’s Hospital and Medical Center’da gözlemci doktor olarak altı ay süreyle çalıştı. 

Uzman olduktan sonra üç ay kadar Kadıköy Ana Çocuk Sağlığında çalıştı. 1995 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde Başasistan olarak eğitim verdi. Aynı yıl içinde ABD’de Yale Üniversitesinde bir ay süreyle Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde gözlemci hekim olarak bulundu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde çalıştı. Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevine geri döndü. Daha sonra Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinin kurulmasında görev aldı. 

Özel Kadın Hastalıkları Merkezi’nin 2003 yılında kurulması ile bu klinikte de yarı-zamanlı olarak hasta görmeye başladı. Temmuz 2006 yılında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevinden ayrıldıktan sonra Özel Kadın Hastalıkları Merkezi’nde tam-zamanlı olarak çalışmaktadır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Müjgan Kahyaoğlu Oral, birçok mesleki bilimsel toplantıya katılmış, 18 tane yurtiçi-yurtdışı bilimsel yayın ve sunum yapmıştır.

Online Randevu

Özay Oral - DoktorTakvimi.com