Gebelik Takibi 

Yeni muayenehanemizde, dört boyutlu ultrasonografi cihazımız ve tecrübeli ekibimiz ile gebelik takipleriniz uluslararası standartlarda yapılabilmektedir. Muayenehanemizde ikili ve üçlü tarama testleri uygulanabilmekte, ikinci düzey ultrasonografi (ayrıntılı ultrason) taraması herhangi bir kuruma gönderilmeden, hekimlerimizce yerine getirilmektedir. Gebeliğin sağlıklı şekilde tamamlanmasının ardından normal doğum, ağrısız epidural doğum ve gerekli koşullarda sezaryen ameliyatı ile bebekleriniz dünyaya getirilmektedir.

Cerrahi Uygulamalar

Muayenehanemizin cerrahi prensibi minimal invazif yaklaşım şeklindedir. Bu doğrultuda birçok patoloji, hastalarımızın kısa sürede iyileşerek sosyal hayatlarına dönebilecekleri, ameliyat sonrası daha az ağrı hissedecekleri cerrahi teknikler ile tedavi edilmektedir. Her türlü teknolojik yapının yer aldığı ameliyathanemizde günübirlik cerrahiler anestezi uzmanlarımız eşliğinde güvenle uygulanmaktadır. Özellikle laparoskopi ve histeroskopi gibi jinekolojik endoskopi yöntemleri, konularında birçok bilimsel çalışmaları olan hekimlerimizce başarı ile uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası servisimizde takipleri yapılan hastalarımız ve yakınları aynı gün içinde ameliyatlarını uygulayan hekimler ile birlikte, odalarında hazır bulunan DVD-TV sistemlerinden ameliyat CD’lerini seyrederek, sorularını hekimlerimiz ile paylaşabilmektedirler. Ayrıca Muayenehanemiz bünyesinde hastalarımızın şikayetleri, hekimlerimizin yaklaşımları doğrultusunda idrar kaçırma ve üreme organlarının sarkmaları ile ilgili cerrahiler de başarıyla uygulanabilmektedir.

Kısırlık Tedavisi 

Muayenehanemiz kısırlık nedeniyle başvuran hastalarımıza basit yumurtlama tedavilerinden, aşılama ve tüp bebek uygulamalarına kadar tüm tedavi seçeneklerini sunabilmektedir. Hastalarımızın tüm tetkikleri tamamlandıktan sonra, hekimlerimizce oluşturulan “planlama toplantısı”nda, hastalarımız beklentileri ve ekonomik kaygıları doğrultusunda en uygun tedavi yöntemine yönlendirilmektedir. Tüm tedavi takipleri muayenehanemizde yapılan hastalarımız, gebelik elde edildikten sonrasında da hekimlerimizce takip edilebilmekte, doğum sonrasında da çocuk muayenehanemizde bebeklerinin takiplerine de devam edebilmektedir.

Kanser Taramaları

Muayenehanemizde tüm jinekolojik kanser taramaları yapılmaktadır. Rahim, rahim ağzı, yumurtalık ve meme gibi birçok kanserin klinik muayene ve görüntüleme yöntemleri ile taraması uygulanmaktadır. Rahim ağzı kanseri önlenmesinde HPV aşıları, erken tanınmasında pap-smear testleri muayenehanemizce yapılmakta, hastalarımız istekleri doğrultusunda “kanserden korunma programı”na dahil edildiklerinde, hayatları boyunca tüm jinekolojik kanser taramaları muayenehanemizce yönetilerek, aktif olarak hasta ile paylaşılmaktadır. Kanser öncesi evrede ya da erken evrede tespit edilmiş patolojiler, ameliyathanemizde opere edilebilmekte, hastalarımız servisimizde takip edildikten sonra genellikle aynı gün taburcu edilebilmektedir.

Menopoz ve Cinsel hayat

Menopoz dönemindeki hastalarımızın hormon takipleri, dijital mammografi ve kemik dansitometri tetkikleri muayenehanemizde takip edilebilmektedir. Benzer şekilde vajinismus ve orgazm bozuklukları gibi cinsel fonksiyon patolojileri Kadın Hastalıkları uzmanları ve psikiyatrist hekimlerimizden oluşan ekibimiz tarafından çok yönlü olarak tetkik ve tedavi edilebilmektedir.

Çocuk Hastalıkları 

Muayenehanemiz sağlam çocuk gelişimi, rutin aşılama uygulamaları takibinin yanı sıra her türlü çocuk hastalıklarının tedavisinde de hizmet sunmaktadır. Çocuklarınız güven hissi içerisinde, onların memnuniyetini üst düzeye çıkaracak şekilde muayene edilmekte, tüm tetkikleri muayenehanemizce uygulanabilmektedir.

Beslenme ve Psikolojik Danışmanlık

Hastalarımıza uzman diyetisyenlerimiz ile beslenme bozuklukları ve kilo kaygıları konularında destek olmaktayız. Ayrıca gebelik şeker hastalığı, gebelik zehirlenmesi, polikistik over sendromu gibi beslenme düzenlenmesi gereken patolojilerde hastalarımız Kadın Hastalıkları uzmanlarımız ve diyetisyenlerimiz işbirliği ile takip edilmektedir. Uzman psikologlarımız ile tüm psikolojik rahatsızlıklarının çözümünde de hastalarımızın yanında yer almaktayız.

Her yönüyle sizin memnuniyetimiz prensibi ile oluşturduğumuz hekimlik anlayışımız doğrultusunda sizin ve çocuğunuzun sağlığının korunmasında yanınızda yer almaktan mutluluk duymaktayız… 

Sağlığınız bizim önceliğimizdir…

Online Randevu

Özay Oral - DoktorTakvimi.com